1 Marca | Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Dla Polaków wojna nie skończyła się w 1945.

Poczas, gdy wszyscy inni świętowali zwycięstwo, my musieliśmy zmierzyć się z nowym wrogiem.

Opuszczeni przez Aliantów, zanim jeszcze poczuliśmy oddech wolności i niepodległości, musieliśmy stanąć od razu do kolejnej walki, walki nieznanej i przez lata zapomnianej, walki, która trwa po dziś dzień…

W lecie 1944 roku, siły Sowieckie walczące z Niemcami wkroczyły do Polski, ZSRR ustanowiło marionetkowy rząd pod zwodniczą nazwą Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego (PKWN).

Sowieci wiedzieli, że najpierw będą musieli zniszczyć Armię Krajowa i Polskie Państwo Podziemne, zanim będą mogli przejąć pełną kontrolę nad Polską.

Klątwa wyklęcia na Polskich Żołnierzy została rzucona…

Żołnierze sił zbrojnych w kraju!

Postępująca szybko ofensywa sowiecka doprowadzić może do zajęcia w krótkim czasie całej Polski przez Armię Czerwoną. Nie jest to jednak zwycięstwo słusznej sprawy, o którą walczymy od roku 1939. W istocie bowiem – mimo stwarzanych pozorów wolności – oznacza to zmianę jednej okupacji na drugą, prowadzoną pod przykrywką Tymczasowego Rządu Lubelskiego, bezwolnego narzędzia w rękach rosyjskich.

Żołnierze ! Od 1 września 1939 r. Naród Polski prowadzi ciężką i ofiarną walkę o jedyną Sprawę, dla której warto żyć i umierać: o swą wolność i wolność człowieka w niepodległym Państwie.

Wyrazicielem i rzecznikiem Narodu i tej idei jest jedyny i legalny Rząd Polski w Londynie, który walczy bez przerwy i walczyć będzie nadal o nasze słuszne prawa.

Polska, według rosyjskiej receptury, nie jest tą Polską, o którą bijemy się szósty rok z Niemcami, dla której popłynęło morze krwi polskiej i przecierpiano ogrom męki i zniszczenie Kraju. Walki z Sowietami nie chcemy prowadzić, ale nigdy nie zgodzimy się na inne życie, jak tylko w całkowicie suwerennym, niepodległym i sprawiedliwie urządzonym społecznie Państwie Polskim.

Obecne zwycięstwo sowieckie nie kończy wojny. Nie wolno nam ani na chwilę tracić wiary, że wojna ta skończyć się może jedynie zwycięstwem jedynie słusznej Sprawy, tryumfem dobra nad złem, wolności nad niewolnictwem.

Żołnierze Armii Krajowej !

Daję Wam ostatni rozkaz. Dalszą swą pracę i działalność prowadźcie w duchu odzyskania pełnej niepodległości Państwa i ochrony ludności polskiej przed zagładą. Starajcie się być przewodnikami Narodu i realizatorami niepodległego Państwa Polskiego. W tym działaniu każdy z Was musi być dla siebie dowódcą. W przekonaniu, że rozkaz ten spełnicie, że zostaniecie na zawsze wierni tylko Polsce oraz by Wam ułatwić dalszą pracę – z upoważnienia Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zwalniam Was z przysięgi i rozwiązuję szeregi AK.

W imieniu służby dziękuję Wam za dotychczasową ofiarną pracę.

Wierzę głęboko, że zwycięży nasza Święta Sprawa, że spotkamy się w prawdziwie wolnej i demokratycznej Polsce.

Niech żyje Wolna, Niepodległa, Szczęśliwa Polska.

Dowódca Sił Zbrojnych w Kraju

Te słowa, ostatni Komendant Główny Armii Krajowej, gen. bryg. Leopold Okulicki, napisał w pożegnalnym rozkazie do oficerów i żołnierzy Armii Krajowej w Styczniu 1945 roku…

Pomijając teraz debatę nad tym czy nawet sam Okulicki był czy nie był agentem NKWD i czy rozkaz ten pod szczytnym celem, miał za zadanie tak naprawdę rzucić Polaków na pastwę losu… nie zmienia to faktu, że Polska w 1945 roku nie wygrała wojny, nie odzyskała niepodległości, ba, pomimo złożenia największej ofiary, nie została nawet zaproszona na paradę zwycięstwa w Londynie przez naszych sojuszników w 1946 roku, a w zamian za to, w „podzięce” została przez nich zostawiona na pożarcie Stalinowi …

Podczas gdy jedna wojna dopiero co się skończyła, od razu rozpoczęła się kolejna… tym razem z komunistami…

Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni walczyli dzielnie z diabelskimi wrogami Ojczyzny i Cywilizacji Katolickiej przez wiele lat.

Ostatni z nich, sierżant Józef Franczak (pseudonim Lalek) walczył do… 1963 roku.

Zdradzony, otoczony przez 35-ciu funkcjonariuszy ZOMO (Zmotoryzowane Odwody Milicji Obywatelskiej), ten ostatni rycerz walczący przeciw siłom zła, poległ z bronią w ręku.

Komunistyczne bestie bez honoru sprofanowały jego ciało… odcinając mu głowę…

Ktokolwiek kto miał cokolwiek do czynienia z Żołnierzami Wyklętymi, był ścigany, prześladowany i eliminowany.

Ci, którym udało się przeżyć, musieli ukrywać prawdę przez lata w tajemnicy, nawet przed swoimi rodzinami.

Pamięć o bohaterach miała zostać całkowicie wymazana z kart historii a sami bohaterowie na wieki wyklęci…

Przez pół wieku, pamięć o Żołnierzach Niezłomnych przetrwała jednak w sercach ludzi…

Do dziś…

Dopiero w minionej dekadzie, dzięki rodzinom, pasjonatom i rządom prawicowym, po ponad 50 latach (nie) rządu najpierw komunistów, potem post-komunistów, powoli pamięć o tych zapomnianych bohaterach zostaje przywracana.

Ale wojna jeszcze się nie skończyła…

Wnukowie i wnuczki tych dzielnych żołnierzy po dziesiątkach lat prześladowań po dziś dzień muszą walczyć o pamięć naszych bohaterów. Potomkowie morderców i prześladowców oraz ich sługusy nie tylko jeszcze dziś opluwają i zakłamują historię, ale i zajmują prominentne stanowiska w życiu publicznym.

Jak wilki w owczej skórze, nazywając się „demokratami”, „nowoczesnymi”, „proeuropejskimi” czy „postępowymi”, ci tak naprawdę (neo) Marksiści, ciągle plują na Polskę, atakując ją bo jest jednym z ostatnich bastionów normalności, czyli Cywilizacji Katolickiej…

…i tak samo jak niegdyś Stalin, nazywają dziś Polaków faszystami i antysemitami…

Nie bądź bierny!

Nie bądź ignorantem – znaj swoją historię!

Broń pamięci Żołnierzy Wyklętych i podziel się nią ze znajomymi, przede wszystkim z zagranicy!

Pozwól bohaterom w pełni odzyskać honor, bo każdego dnia wciąż są atakowani przez siły zła…

Cześć i Chwała Bohaterom!

Z Bogiem!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, nasz jedyny Zbawiciel!

01.03.2019, Tomasz Stachura

PARĘ ŹRÓDEŁ:

wykleci.ipn.gov.pl

pamiec.pl

ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/66289,Zolnierze-Niezlomni-Zolnierze-Wykleci-cykl-etiud-filmowych.html

https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/59113,Kolejne-ofiary-totalitaryzmow-odzyskaly-tozsamosc-Warszawa-4-pazdziernika-2018.html

www.youtube.com/watch?v=7dz6lFRf4Is
www.youtube.com/watch?v=YqA83KiuAik

NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH – PROMO:

KRÓTKA ANIMACJA O HISTORII POLSKI W II WOJNIE ŚWIATOWEJ W JĘZYKU ANGIELSKIM:

Dodaj komentarz