Konfederacja czy PiS?

Kochani Bracia i Siostry,

Zbliżają się wybory.

Tak jak pisałem na początku roku, tegoroczne wybory, a w szczególności te na jesieni, będą najważniejszymi wyborami od wielu jak nie dziesiątków lat.

Pierwotnie planowałem jeden długi tekst o Konfederacji.

Postanowiłem jednak, że podzielę ten tekst na kilka, w których wyrażę swoją opinię na temat głównych postaci tejże opcji.

Ponieważ jednak sprawy nabierają niesamowitego tempa, to zanim jednak to zrobię, to postanowiłem podzielić się z Wami jedną prostą myślą, która moim zdaniem jest kluczem do wszystkiego i dzięki której wielu z Was pomoże zdecydować czy głosować na Konfederację, czy na Prawo i Sprawiedliwość.

Gotowi?

No to zaczynamy!

Niech każdy zada sobie jedno proste pytanie:

Na czym najbardziej zależy naszym wrogom?

Odpowiedź jest prosta: na posiadaniu wpływów, potem osłabieniu, a najlepiej na przejęciu władzy w Polsce.

Tak czy nie?

Chyba większość odpowie, że tak.

Dla uproszczenia, choć nie lubię tego podziału, posłużę się tu znanym wszystkim podziałem na lewą i prawą stronę.

Kto atakuje Polskę z lewej strony?

Oczywiście szeroko pojęte „lewactwo”, które pięknie samo się skupiło pod sztandarami owej Koalicji Obywatelskiej. Oczywiście Wiosna Biedronia także należy do tej grupy, a jej pozorne odcinanie się jest tylko zagrywką polityczną.

No dobrze to lewą stronę mamy w wielkim skrócie ogarniętą.

Zadajmy sobie teraz kolejne pytanie:

Czy naszym wrogom nie zależałoby na infiltracji, nawet przejęciu, a już w ogóle na stworzeniu siły, która atakowałaby Polskę i z drugiej strony?

Chyba każdy się zgodzi, że tak.

Dowodów w historii świata i Polski na takie działania jest mnóstwo.

Dywersja, szpiegostwo, infiltracja są na porządku dziennym.

No to teraz jeszcze jedno pytanie?

Czy jest coś, co łączy Koalicję Obywatelską i Konfederację?

Przecież nic nie powinno ich łączyć – prawda?

A jednak jedna prosta i banalna rzecz łączy te dwie frakcje.

Jaka to rzecz?

Odpowiedź jest prosta:

Atak na Prawo i Sprawiedliwość.

Zadajmy sobie teraz następujące pytanie:

Wiemy, że mamy bardzo kiepskie stosunki z Rosją. Wiemy też, że z Niemcami nie są najlepsze.

Logicznym więc jest, że Prawo i Sprawiedliwość nie jest lubiane zarówno w Niemczech, jak i w Rosji.

Powtórzę: zarówno w Niemczech, jak i Rosji.

Większość z nas wie, jak nasze społeczeństwo jest podzielone.

Widzimy jak Prawo i Sprawiedliwość pomimo ogromnych ataków, pomimo setek zastawionych na nie przeróżnych czy to politycznych, czy ideologicznych haków, stara się ile może w miarę utrzymać spokój w kraju oraz nie dać przejąć władzy jawnie już antypolskich siłom, czyli wspomnianych wcześniej Koalicji Obywatelskiej i Wiośnie Biedronia.

Zadajmy sobie teraz pytanie:

Gdybyśmy byli wrogami naszej ukochanej Ojczyzny to, jak atakowalibyśmy Prawo i Sprawiedliwość z prawej strony?

No przecież nie promując to samo co te siły co z lewej strony tylko…

No właśnie…

Mam nadzieję, że niektórym zaczyna już w głowach świtać, o co chodzi…

Otóż oskarżalibyśmy tych, którzy rządzą o to, że nie są wystarczająco patriotyczni, religijni, wolnościowi itd…

Czyż nie?

Kto zarzuca Prawu i Sprawiedliwości, że nie są dość patriotyczni?

Kto zarzuca takim ludziom jak Pan Jarosław Kaczyński, że są wręcz zdrajcami Polski?

Kto atakuje Kościół Katolicki i Papieża Franciszka zarzucając, że nie jest dość radykalny i że wręcz zdradził Pana Jezusa?

Kto w końcu, pomimo że wiele zmieniło się na dobre, ciągle zarzuca państwu polskiemu, że nas wszystkich ogranicza, okrada itd.?

No kto?

Odpowiedź pozostawiam Wam samym…

Przypomnę tylko na koniec, że…

…łatwiej jest drzeć w prostacki sposób mordę na marszu, a o wiele trudniej jest zaśpiewać pięknie pieśń patriotyczną znając cały tekst…

…łatwiej jest oskarżać polityków Prawa i Sprawiedliwości rzucając chwytliwe hasełka będąc mocnym tylko w gębie, niż bronić Polski i polskiego interesu w rozmowach przy stole z o wiele silniejszymi od Polski siłami…

…łatwiej jest klękać przyjmując Komunię Świętą niż próbować pozyskać dla Pana Boga na przykład kogoś, kto zbłądził w grzech sodomicki

…łatwiej jest teoretyzować na temat wolnego rynku, niż dać kilku swoim rodakom pracę tworząc własne przedsiębiorstwo, zaciskając przy tym zęby wiedząc, że podatki się zmieniają, bo sytuacja i potrzeby kraju się zmieniają z roku na rok…

…i na koniec o wiele łatwiej jest oskarżać Prawo i Sprawiedliwość że nie jest w 100% przeciw aborcji niż być prowadzić poważną politykę wiedząc, że nie można sobie przy obecnym społeczeństwie na to pozwolić bo straci się większość a przez to do władzy wrócą siły, które… wprowadzą ustawy w 100% pozwalające na aborcję.

To tyle.

Na koniec pragnę zaznaczyć, że wierzę, że wielu ludzi, którzy opowiadają się za Konfederacją są rzeczywistymi patriotami. Mój tekst dotyczy głównie liderów i ich poczynań tego ugrupowania. Sam popierałem do niedawna jeszcze wielu z nich, ale przez lata zacząłem przeglądać na oczy. Zacząłem analizować wypowiedzi, postawy, sprawdzać źródła itd. W tym roku ostatecznie zrozumiałem, że nie zasługują na mój głos bo jest on zbyt cenny w tak ważnych wyborach. Niestety zawiedli zupełnie moje oczekiwania bo zamiast prowadzić konstruktywną politykę i działać wspólnie to zaczęli robić dokładnie to samo co… Koalicja Obywatelska i Wiosna Biedronia.

Wielu pewnie zauważy, że w ogóle nie mówiłem o Kukiz15. Osobiście uważam, że Kukiz15 jest bardzo, mówiąc dyplomatycznie, związana z Niemcami. Nie mam oczywiście na to żadnych dowodów i są to tylko moje “wolne myśli”, ale jakby przyjrzeć się działaniom tej partii to wg mnie działają przeciw rzeczywistemu interesowi Państwa Polskiego, nawet jeśli nagle wyskakują z ustawą przeciw 447. Po prostu, może dlatego, że jest to opcja (być może) pro niemiecka, robią to jeszcze sprawniej i lepiej się kamuflując. Podkreślam, na pewno także w tym ugrupowaniu jest wielu patriotów, ale już w zeszłych wyborach, przynajmniej ja, poznałem się na tej partii i w życiu bym jej nie zaufał.

Prawo i Sprawiedliwość nie jest partią z moich marzeń, mam do niej wiele zarzutów, między innymi brak jasnej komunikacji, ale jest, przynajmniej na dzień dzisiejszy, jedyną partią rzeczywiście mającą na uwadze interes Polski.

Wszystkim życzę mniej czasu spędzonego przed ekranami a więcej na spacerach, podczas których można wszystko sobie na spokojnie przemyśleć…

Z Bogiem!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, nasz jedyny Zbawiciel!

2019.05.08, Tomasz Stachura

OBRAZEK WYRÓŻNIONY:

https://pbs.twimg.com/media/D0cii1-U8AIpR4d.jpg:large

http://old.pis.org.pl/multimedia.php?page=logotyp

12 Komentarzy

 • Autor niestety pomija w tekście tak ważny aspekt naszej dzisiejszej niezależności ukrywany przez PIS czy tzw. “ustawa 447”. Otóż wyjaśniam: każdy, kto robi coś wbrew swojemu kraju podstępem, jest zwyczajnym zdrajcą. I PIS właśnie to robi.

  Ponadto chciałbym zauważyć, że gdy PO było przy władzy również wszyscy im wszystko wytykali. Bo mieli do tego powody!

  Wielki pisarz Polak Katolik. I te trzy artystyczne kropki…

  Pozdrawiam.

  • Proszę podać choć jeden dowód na to, że PiS zobowiązał się w tej sprawie do wypłacenia Żydom czegokolwiek. Zaznaczam, proszę podać DOWÓD a nie spekulacje czy też stanowisko Żydów czy Amerykanów. PS: Dziękuję mimo wszystko za komentarz.

   • Nie napisałem, że PIS zobowiązał się do wypłacania jakichkolwiek pieniędzy ale ukrywanie stanowiska wobec nieuzasadnionych rządań USA/rzydów chyba nie świadczy dobrze o naszym rządzie?

    Natomiast jest znacznie ważniejsza rzecz, którą warto poruszyć jeżeli chodzi o naszą niepodległość i niezależność. Otóż PIS otwarcie głosi przecież, że chciałby wprowadzić Unię do konsytucji. Nasz prezydent jest z tym pomysłem zgodny. O jakim my suwerenie mówimy?

   • Panie Katolik, dlaczego usuwasz Pan mój komentarz? Albo w sumie toń Pan w swoich urojonych przekonaniach.

 • Odp. Do komentarza wyżej. Czy widział Pan tajną notatkę Michalkiewicza? Ona właśnie mówi o planach Pisu ws. ustawy 447. Do wyborów mają być przeciwko a po wyborach mają być za. To jest notatka z ministerstwa Stanów zjednoczonych.

  • Panie Tomaszu, dziękuję za komentarz. Rozumiem, że chodzi Panu o notkę, którą ujawnił Pan Michalkiewicz a nie jakąś “jego” notkę? Rozumiem, że czytał Pan tę notkę i że zaznajomiwszy się z jej tekstem jest Pan dalej pewien, że opisuje ona stanowisko… polskiego rządu a nie USA? Jeśli tak, to proszę ją jeszcze raz przeczytać oraz mniej ufać Panu Michalkiewiczowi, który znany jest z jątrzenia. Pozdrawiam

 • Jako katolik głosowałem i nadal będę głosował na PiS partię która jest propolska zmienia na lepsze życie zwykłego człowieka rozwija gospodarkę i jest sprawdzona w boju z układem III RP.Tylko PiS !

Dodaj komentarz